EVREN YAPICI SENSEI

Evren Yapıcı 1981 yılında İstanbul, Bakırköy’de doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Bakırköy’de tamamlamıştır. Ümran Yapıcı ile evli olup, Elifsu ve Yağmur adlarında iki kız çocuk babasıdır. Aikido Eğitimine 13 yaşında İstanbul’da başlamış ve hiç ara vermeden devam etmiştir.


Yarım yüzyıldan beri dünya aikidosunu şekillendiren ve yön veren Japon Nobuyoshi TAMURA senseinin Türk öğrencisi olan Nebi VURAL Sensei’nin öğrencisidir. Evren Yapıcı Aikido derecesi olarak Türkiye Aikido Federasyonu 6. Dan, Aikido ve Budo Federasyonu 6.Dan ve Uluslararası Aikido Federasyonu Aikikai 6.Dan sahibi olup  2. kademe Antrenördür.
 

Dünyanın en iyi Aikido bilgisine sahip, pek çok Aikido Hocasının seminerine katılmış olup 25 yılı aşkın süredir çeşitli üniversitelerin ve saygın kurum ve kuruluşların yakın savunma ve Aikido eğitiminlerini vermektedir.

2000 yılından beri Antalya Koppo Dojo da Yetişkin Aikido, Genç Aikido, Çocuk Aikido ve Özel Aikido dersleri vermektedir. Hocamız Evren Yapıcı aynı zamanda 2016 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Aikido Resmi Teknik adamıdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dersleri Girne Eşref Bitlis Spor Salonunda devam etmektedi
rss